GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
,

PEDA GTR 50cc 4T

ден79,950.00

Категории ,

Детали за производот
Модел: PEDA GTR 50cc
Моќност: 3.8 hp
Тип на мотор: Еден цилиндар, 50cc – 4 тактен
Ладење: Воздушно ладење
Стартување: Електрично / Курбла
Палење: CDI-capacitor discharge ignition
Меѓуоскино растојание: 1,425mm
Работен волумен на цилиндарот 50 cc
Сооднос на компресија: 10.5:1
Тежина: 90 kg
Максимална брзина: 59 km/h
Систем за подмачкување: Автоматско подмачкување
Максимален вртежен момент: 3.1 (6000) Nm/r/min
Должина / Ширина / Висина: 1,850mm x 710mm x 1,130mm
Капацитет на гориво : 5 L
Свеќица : A7RTC
Предни / Задни Гуми: 100/70-10

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “PEDA GTR 50cc 4T”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MK
Scroll to Top