GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
, ,

ITALJET DRAGSTER 200

ден381,238.00

Детали за производот
Модел: ITALJET DRAGSTER 200
Моќност: 19.6 hp (14.6 kW) @ 8250RPM
Тип на мотор: Еден цилиндар, 4 тактен
Ладење: Водено ладење
Стартување: Електрично
Палење: CDI-capacitor discharge ignition
Меѓуоскино растојание:
1335 mm
Работен волумен на цилиндарот 181 cc
Суспензија З/П S.I.S. with Single Hydropneumatic Shock Absorber (Adjustable Spring)
S.I.S. with Single Hydropneumatic Shock Absorber (Adjustable Spring)
Тежина: 112 kg
Максимална брзина: 125 km/h
Систем за подмачкување: Автоматско подмачкување
Максимален вртежен момент: 17.0 (6250) Nm/r/min
Должина / Ширина / Висина: 1870mm x 680mm x 770mm
Капацитет на гориво : 9 L
Запирачки : ABS
Батерија: 12V4Ah
Предни / Задни Гуми: 120/70-12

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ITALJET DRAGSTER 200”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MK
Scroll to Top