GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
,

HAMACHI 250 PRO

ден110,085.00

Категории , Ознака:
Детали за производот
Тип на мотор: CG250,single cylinder,air-cooled, four-stroke, CDI,ZONGSHEN ZS167FMM
Сооднос на компресија: 8.7:1
Максимална моќ: (hp/r/min) 14 / 7000
Макс.вретежен момент: (N.m/r/min): 16.5/5500
Макс брзина:(Km/h): 103
Подмачкување: Pressure ,splash
Тип на маенувач: Мануелен
Палење: C.D.I
Сиситем на палење: Електричен/Курбла
Сиситем на пренос: Ланец
Шасија
Предни амортизери: хидраулични/спирала
Задни амортизер: хидраулични/спирала
Предна вилушка: челик
Предни кочници: Диск
Задни кочници: Гуртна
Предна гума: 80/100-21
Задна гума: 110/100-18
Ауспух: Алуминиум
Агол на управувачка глава: 48°
Преден нносач: N/A
Среден носач: N/A
Заден носач: Мал заден носач+Алуминиумска рачка
Систем против кражба: N/A
Mp3: N/A
Акумулатор: 12V6.5Ah
ДИМЕНЗИИ
L X W X H (mm): 1980×785×1420
Висина на седиште:(mm): 880
Меѓуоскино растојание:(mm): 1320
Мин. висина од земја:(mm): 280
Макс. дозволена тежина: (kg): 150
Капацитет на патници: 2
Тежина: (kg): 112
Масло во мототр: (L): 1.1
Капацитет на резервоар: (L): 10
MK
Scroll to Top