GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
,

EXTREME 300 CC

ден144,525.00

Категории ,
Детали за производот
Тип на мотор 300,single cylinder,air-cooled, four-stroke, CDI
Кубикажа 298 цм3
Компресија 9,2 : 1
Макс. Јачина (hp/r/min) 17.5hp/7000
Макс. Брзина (Km/h): 99
Подмачкување: Pressure ,splash
Менувач: Рачен
Палење: C.D.I
Системи на палење: Electric/Kick start
Систем на пренос: Chain drive
Шасија
Преден амортизер: Хидраулични
Заден амортизер: Хидраулични
Chassis structure: Cradle type
Задна вила: Железна
Предна кочница: Диск
Задна Кочница: Диск
Предна гума: 90/100-21
Задна гума: 110/100-18
Издув: Алуминиумски
Акумулатор: 12V6.5Ah
Димензии
L X W X H (mm): 2100х810х1280
Висина на седиштето (mm): 960
Меѓуоскино растојание (mm): 1470
Минимален клиренсe (mm): 300
Номинална максимална маса на товар (kg): 150
Капацитет за патници: 2 Persons
Сува Маса (kg): 132,5
Вкупен капацитет на масло (L): 1.2Л
Волумен на резервоарот за гориво 6,5 Л
MK
Scroll to Top