GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
, ,

AGILITY CITY 125i CBS

Атрактивен дизајн, неверојатна стабилност како резултат на 16 инчните предни и задни тркала и одличната агилност во градската гужва се главните адути на овој модел. Чувство на стабилност и безбедност ги пружаат големите диск кочници од F 260 mm како и веќе проверниот заден диск од F 240 mm . Фиоката за документи и други ситници е со заклучување и е добредојдена ако се знае дека во неа е инсталиран и 12V полнач како за мобилен телефон така и за други уреди .

цена: 2390,- € цената е со пресметан ДДВ
Категории , , Ознаки: ,
  • Технички карактеристики

ЗАФАТНИНА 125  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø260 – мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 4-тактен OHC ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø240 – мм – барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 6,6kW / 7500rpm ПРЕДНА ГУМА 100 / 80 – 16
МАКС. ВРТЕЖИ 9.0Nm / 6500rpm ЗАДНА ГУМА 120 / 80 – 14
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1.340 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА еден прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА 9,5:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА
ТИП НА ПРЕНОС CVT – автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
ТЕЖИНА 126кг СВЕТЛА
ДИМЕНЗИИ 2050x735x1210мм СВЕТИЛКА ПРЕДНА
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 780 СВЕТИЛКА ЗАДНА
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 7l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
ПОТРОШУВАЧКА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ
MK
Scroll to Top