GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
,

XTOWN 300i

ИЗБЕРЕТЕ КОМФОР, ИСКУСТВО НА ВРВОТО ВОДИЧ Прфинет патнички скутер со високо ниво на удобност за максимално задоволство на возачот и патникот дури и на големи растојанија. Пневматиците од гумите и задните амортизери прилагодливи на 5 позиции, и двете се усвоени за да понудат одлично одржување на патот и да ја филтрираат грубоста на површината на патот. X-Town 300i ABS е опремен со Bosch систем за заштита од блокирање што значително го намалува ризикот од паѓање и запирање на просторот. Богата стандардна опрема, фарови со LED светла и нови инструменти со надворешен мерач на температурата. Единственоста на задното светло “X” е карактеристична. Силно светло и извонреден капацитет за преградата под седиштето што може да го собере големи кациги. Го спроведува капацитетот на удобен простор за складирање кој секогаш се цени за време на патувањето. Во касетата има и пригоден USB приклучок, многу корисен за полнење на телефонот.цена: 4490,- € цената е со пресметан ДДВ

Категории ,
  • Технички карактеристики

ЗАФАТНИНА 276 ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 260 мм
ТИП НА МОТОР KYMCO KS60A 4- тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 240 мм
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 18/7250 kw/rpm ПРЕДНА ГУМА 120/80-14
МАКС. ВРТЕЖИ 25 Nm при 6.250 rpm ЗАДНА ГУМА 150/70-13
ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø 37 mm
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1545 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА двојно прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА 10,6:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА NGK DPR-6EA-9
ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-7Ah
ТЕЖИНА 200 kg СВЕТЛА двојно светилки LED позиција
ДИМЕНЗИИ 2250x800x1385 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 820 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 13 l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
ПОТРОШУВАЧКА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 4 (CO2 78 g / km)
MK
Scroll to Top