GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
,

XCITING-400S

Петтата генерација за моделот роден во куќата на KYMCO во 2003 година Новиот XCITING S 400 е многу чист современ дизајн. Неговиот динамички профил се интегрира со хај-тек дизајн на предниот и задниот дел. Тоа е совршена мешавина на спортски стил и исчекување на иднината, удобност и перформанси. Висината на шофершајбната е прилагодлива на 5 нивоа, рачно и без употреба на алатки. Така, XCITING S лесно се прилагодува на растот на секој возач и на најразновидните услови за возење. Новиот управувач со форма “V” ја подобрува прецизноста на возењето и ја оптимизира видливоста на контролната табла. Ергономијата е дизајнирана да понуди максимален комфор за возачот и патникот. Естетскиот потпис на XCITING S е прозрачен потпис. Новиот DRL систем – дневна светлина на фаровите го осигурува возилото видливост што никогаш досега не беше достигнато, многу повеќе безбедност, со гордост го нагласува идентитетот на XCITING S и ја зголемува агресивноста и динамиката на неговиот дизајн. Тоа е прва серија на фаровите од овој тип за да се добие ECE хомологација. LED задното светло изразува непогрешлив карактер и авангарден дизајн. Со најголема моќност во својата класа. Тој е многу тивок, дури и при голема брзина. Обезбедува безбедно, интуитивно и пријатно возење. Со едноставна надградба на апликацијата Noodoe, навашиот телефон возбудата започнува, што претставува состојба на навигациските системи и е прва што е експлицитно наменета за оние кои возат скутер. Лесен и интуитивен, во гужва ја подобрува безбедноста и му помага на возачот во секоја ситуација, без да го одвлекува вниманието од возење, дозволувајќи му нателефонот да комуницира со дисплејот на таблата.цена: 6690,- € цената е со пресметан ДДВ

Категории ,
  • Технички карактеристики

ЗАФАТНИНА 400 ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 280 мм
ТИП НА МОТОР KYMCO SK80 4- тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 240 мм
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 26,5kw на 7500rpm ПРЕДНА ГУМА 120/70-15
МАКС. ВРТЕЖИ 38,4 Nm при 6.000 rpm ЗАДНА ГУМА 150/70-14
ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø 41 mm
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1570mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА двојно прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА 10,8:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА NGK CR-7E
ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-7Ah
ТЕЖИНА 213 kg СВЕТЛА двојно светилки LED позиција
ДИМЕНЗИИ 2190x799x1389 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА двојно, светилки LED
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 815 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 12,5l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА 140 км / ч
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
ПОТРОШУВАЧКА 4l ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕВРО 4 (CO2 97 g / km)
MK
Scroll to Top