GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
,

XCITING-400i ABS

Xciting 400i, новиот израз на спортски скутер Kymco. Изградена на новата шасија двоен тунел засилен, двојна вилушка плоча, преден диск Ø 280 mm со радијален дебеломер и задни диск Ø 240 mm, ABS со dual-channel. Со 399 кубика EFI,првенец од новата генерација на мотори со SC-G5 со високи перформанси, ниско триење и високо намалување на вибрации. Дигитални инструменти со дневни светла и индикатори. LED диоди за светлина за задна група на осветлување.
цена: 6290,- € цената е со пресметан ДДВ

 

Категории ,
  • Технички карактеристики

ЗАФАТНИНА 400 ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 280 мм
ТИП НА МОТОР KYMCO SK80 4- тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 240 мм
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 26,5kw на 7500rpm ПРЕДНА ГУМА 120/80-15
МАКС. ВРТЕЖИ 37,7 Nm при 6.250 rpm ЗАДНА ГУМА 150/70-14
ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø 41 mm
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1570mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА двојно прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА 10,8:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА NGK CR-7E
ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-7Ah
ТЕЖИНА 200 kg СВЕТЛА двојно светилки LED позиција
ДИМЕНЗИИ 2205x820x1285 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 815 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 12,5l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
ПОТРОШУВАЧКА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 3
MK
Scroll to Top