GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
,

VISA R-50 4T

Иновативни забава велосипед со мотор посветена на младите луѓе, особен дизајн и прифатливост. Тоа се одликите на овој моторцикл со рамка од цевки од голем пресек и надградена каросерија. Забавен и лесен за управување, со исклучива мобилност и безбедност за младите Бајкери. Со еден цилиндар 50cc 4-тактен, два вентили со воздушно ладење. Изведба за почит и ниска потрошувачка на енергија. Промена четири брзини со автоматскиот куплунг.цена: 1190,- € цената е со пресметан ДДВ

Категории ,
  • Технички карактеристики

ЗАФАТНИНА 49 ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø – мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 4- тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø – мм – барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 1,5kw/2.1hp ПРЕДНА ГУМА 17“
МАКС. ВРТЕЖИ ЗАДНА ГУМА 17“
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА два прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер/курбла СВЕЌИЧКА
ТИП НА ПРЕНОС 4 брзини со ланец НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V -Ah
ТЕЖИНА 94кг СВЕТЛА
ДИМЕНЗИИ 1950x680x1100 мм СВЕТИЛКА ПРЕДНА
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 810 СВЕТИЛКА ЗАДНА
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 4l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
ПОТРОШУВАЧКА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 3
MK
Scroll to Top