GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
, ,

SUPER 8 50 MMC 2T

ден144,995.00

Овој спортски модел од студиото на KYMCO ни доаѓа со 14 инчни алуминиумски тркала, атрактивен дизајн како и со нов штедлив мотор. Со сигурност може да се каже дека оваа e одлична комбинација и сигурен избор како за помладата така и за повозрасната генерација .Перфектната стабилност се должи пред се на големите пневматици како и на веќе проверената комбинација од диск кочница и гуртни. Чисти и остри линии кои го красат предниот дел се надополнети со двојни предни фарови кои пружаат одлична видливост. Овие вредности беа доволни KYMCO да биде избран како спонзор на BMW тимот во SWBK шампионатот.
цена: 2390- € цената е со пресметан ДДВ
  • Технички карактеристики

ЗАФАТНИНА 49,5  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø240 – мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 2-тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø130 – мм – барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 2,5kW / 6500rpm ПРЕДНА ГУМА 100 / 80 – 14
МАКС. ВРТЕЖИ 3,8Nm / 5500rpm ЗАДНА ГУМА 120 / 70 – 14
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1.345 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА два прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА
ТИП НА ПРЕНОС CVT – автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
ТЕЖИНА 103кг СВЕТЛА двојно светилки
ДИМЕНЗИИ 2040x745x1135мм СВЕТИЛКА ПРЕДНА
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 760 СВЕТИЛКА ЗАДНА
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 6l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
ПОТРОШУВАЧКА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ
MK
Scroll to Top