GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
, ,

SUPER 8 125

Овој спортски модел од студиото на KYMCO ни доаѓа со 14 инчни алуминиумски тркала, атрактивен дизајн како и со нов штедлив мотор. Со сигурност може да се каже дека оваа e одлична комбинација и сигурен избор како за помладата така и за повозрасната генерација .Перфектната стабилност се должи пред се на големите пневматици како и на веќе проверената комбинација од диск кочница и гуртни. Чисти и остри линии кои го красат предниот дел се надополнети со двојни предни фарови кои пружаат одлична видливост. Овие вредности беа доволни KYMCO да биде избран како спонзор на BMW тимот во SWBK шампионатот.
цена: 2190,- € цената е со пресметан ДДВ
  • Технички карактеристики

  ЗАФАТНИНА 125  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø240 – мм диск
  ТИП НА МОТОР KYMCO 4-тактен OHC ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø130 – мм – барабан
  ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
  МАКС. СИЛА 7.0kW / 7500rpm ПРЕДНА ГУМА 120 / 70 – 14
  МАКС. ВРТЕЖИ 9.5Nm / 6000rpm ЗАДНА ГУМА 120 / 80 – 14
  ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
  МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1.355 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА еден прилагодливиамортизери
  КОМПРЕСИЈА СТАРТУВАЊЕ електронско
  СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА
  ТИП НА ПРЕНОС CVT – автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
  ТЕЖИНА 116кг СВЕТЛА двојно светилки
  ДИМЕНЗИИ 2030x745x12050мм СВЕТИЛКА ПРЕДНА
  ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 780 СВЕТИЛКА ЗАДНА
  РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
  РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 6l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
  МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА
  ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
  ПОТРОШУВАЧКА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ
MK
Scroll to Top