GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
,

NAKED 14(125cc)

ден116,235.00

Категории ,
Детали за производот
Модел на мотор WP 125 balancer engine
Тип на мотор Едноцилиндричен,4-тактен,Воздушно ладење
Моќност (kW/(r/min)) 9hp/7500r/min
Максимален вртежен момент 10 N.m/4500r/min
Палење C.D.I
Димензии ( mm ) 1750x760x1020
Меѓуоскино растојание ( mm ) 1210
Min.Clearance< mm ) 145
Тежина (kg) 104
Максимално оптоварување( kg) 150
Максимална брзина ( km/h) 90
Минимална потрошувачка (100km ) 2.4 L
Големина на гуми (предни-задни) 120-70-12-4PR/130-70-12-4PR
Менувач Мануелен
Висина на седиште ( mm ) 835
Капацитет на резервоар (L) 15
MK
Scroll to Top