GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
,

HMC250CC 2T

ден214,635.00

Категории , Ознака:
Детали за производот
Име на моделот
HJ250H-5R
L*W*H
2170*830*1285 (мм)
Основа на тркала
1465 (мм)
Тежина
98 (кг)
Номинална тежина на оптоварување
120 (кг)
Тркала
Краци од не'рѓосувачки челик, 7075 бандажи, CNC глави од алуминиумска легура
Гуми
CST Гуми
Предна гума:
Задна Гума:
80/100-21
110/90-18
Капацитет на резервоарот за гориво


Тип на мотор
11 (L)


Еден цилиндар,2-тактен,4-вентили,водено ладење ,SOHC

 

Сопирачки
Диск
Модел на мотор
LONCIN MT250
Максимална моќност
39.5hp/8000
Максимален вртежен момент
31,5 N.m/7000
Метод на палење
CDI
Палење
Удар/електричен
Материјал за рамкa
Хром молибден челик
Предна суспензија
Превртен тип, горната и долната амортизација прилагодлива со издувен вентил
Задна суспензија
Еден централен цилиндар, притисокот на маслото, вграденото воздушно перниче, амортизацијата и претходно оптоварувањето се прилагодливи
Замавнувачка рака
интегрирано обликување, алуминиумска легура
Предна сопирачка
Двојни клипни клешти, увезена цевка за масло под висок притисок за воздухопловство, увезена подлога за сопирачките
Задна сопирачка
Едноклипни клешти, увезена цевка за масло под висок притисок за воздухопловство, увезена подлога за сопирачките
Материјал на рамка
Chromium molybdenum steel
MK
Scroll to Top