GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
,

HMC 450CC 4T

ден244,385.00

Категории , Ознака:
Детали за производот
Име на моделот:
HJ NC450 EFI
Основа на тркала:
1465 (мм)
Тежина на мотор:
127 (кг)
Номинална тежина на оптоварување:
120 (кг)
Висина на седиштето:
940 (мм)
Висина од земјата:
350 (мм)
Комплет тркала
Краци од не'рѓосувачки челик, 7075 бандажи, CNC глави од алуминиумска легура
Гуми
CST гуми

Предна гума: 80/100-21

Задна гума: 110/90-18
Капацитет на резервоарот за гориво:
11 (L)
Метод на сопирање:
Диск
Модел на мотор
ZONGSHEN NC 300 со DELPHI EFI
Тип на мотор:
Едноцилиндричен, 4-тактен, 4 вентили, водено ладење, SOHC, вградена вратило за рамнотежа.
Мотор:
449 кубика
Куќиште на цилиндерот:
94,5*64 (мм)
Максимална моќност:
40.5 hp/8000
Максимален вртежен момент:
37N.m/7000
Метод на подмачкување:
Прскање на притисок
Тип на спојката:
Рачна влажна спојка со повеќе плочи
Метод на менување брзини:
Постојана мрежа, двостепен менувач, 6-брзински
Батерија:
Литиумска батерија од 12v/5Ah
Метод на палење:
CDI
Почетен метод:
Удар/електричен
Материјал за рамка:
Хром молибден челик
Материјал за рамка:
Хром молибден челик
Предна суспензија:
Превртен тип, горната и долната амортизација прилагодлива со издувен вентил
MK
Scroll to Top