GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
,

HMC 300CC 4T

ден226,935.00

Категории , Ознака:
Детали за производот
Основа на тркала
1465 (мм)
Тежина на празно возило
 108 (кг)
Номинална тежина на оптоварување
120 (кг)
Висина на седиштето
940 (мм)
Висина до земјата
350 (мм)
Тркала
Краци од не'рѓосувачки челик, 7075 бандажи, CNC глави од алуминиумска легура
Гуми
CST гуми

Предни: 80/100-21

Задни: 110/90-18
Капацитет на резервоарот за гориво
11 (L)
Метод на сопирање
Диск
Модел на мотор
ЗОНГШЕН NC 300
Тип на мотор
Едноцилиндричен, 4-тактен, 4 вентили, водено ладење, SOHC, вградена вратило за рамнотежа.
Запремнина на мотор
298 кубика
Куќиште на цилиндерот
84*53,6 (мм)
Максимална моќност
29.5hp/9000
Максимален вртежен момент
25 N.m/7000
Метод на подмачкување
Прскање на притисок
Тип на спојката
Рачна влажна спојка со повеќе плочи
Метод на менување брзини
Постојана мрежа, двостепен менувач, 6-брзински
Батерија
Литиумска батерија од 12v/5Ah
Метод на палење
CDI
Почетен метод
Удар/електричен
Материјал за рамка
Хром молибден челик
Материјал за рамка
Хром молибден челик
MK
Scroll to Top