GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
, ,

HAMACHI RS DAYTONA 50

ден86,100.00

Категории , , Ознака:
 • Тип на мотор: 147QME Еден цилинтар / 4 Тактен / Воздушно ладење
 • Моќност: 3.2 KW / 7000 r/min
 • Макс вртежен момент: 4.5Nm / 6000 r/min
 • Сооднос на компресија: 10.5 : 1
 • Работен волумен на цилиндарот: 50 цц
 • Стартување : Електрично / Курбла
 • Должина / Ширина / Висина: 1760 x 620 x 1095
 • Потрошувачка на гориво: 2.8 L/100km
 • Капацитет на бензин: 4.6 L
 • Батерија: 12V 7Ah
 • Предна гума: 110/70-12
 • Задна гума: 110/70-12
MK
Scroll to Top