GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
,

HAMACHI KXD 707C 110CC

ден70,725.00

Категории ,
етали за производот
Mодел HAMACHI 707C
Брзини 1-N-2-3-4
Зафатнина 125 цц
Систем на ладење Воздушно ладење
Систем на палење CDI
Bore X Stroke 52.4×49.5
Соодност на компресија 9.7:1
Начин на палење Електрично+Курбла
Резервоар на масло 0.8 Л
Тип на трансмисија Ланчен
Максимум момент на сила 6.9 Nm @6000 RPM
Максимум моќност 5.2 kW @8000 RPM
Максимална брзина 70 км/ч
Wheelbase 1080 mm
Предни гуми 60/100-14
Задни гуми 80/100-12
Предна/Задна кочница Хидраулика
Висина на седиште 680
Висина на шасија 200 мм
Акумулатпор 12V4Аh
Капацитет на резервоар 2.2 Л
Носивост 80 кг
Маса 60
Димензии 1510/660/920 мм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HAMACHI KXD 707C 110CC”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MK
Scroll to Top