GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview

HAMACHI KXD-008D 125

ден122,385.00

Категорија
Детали за производот
Mодел HAMACHI KXD 008D
Зафатнина 125 цц
Систем на ладење Воздушно ладење
Систем на палење CDI
Bore X Stroke 52.4×49.5
Соодност на компресија 9.7:1
Начин на палење Електрично+Курбла
Резервоар на масло 0.8 Л
Тип на трансмисија Ланчен
Максимум момент на сила 7 Nm @6000 RPM
Максимум моќност 4.9 kW @8000 RPM
Wheelbase 910 mm
Предни гуми 21*7-10
Задни гуми 20*10-10
Предна/Задна кочница Гуртна/Хидраулика
Висина на седиште 700
Висина на шасија 120 мм
Акумулатпор 12V4Аh
Капацитет на резервоар 2 Л
Носивост 90 кг
Маса 106
Димензии 1500/960/960 мм

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HAMACHI KXD-008D 125”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MK
Scroll to Top