GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
,

HAMACHI E RS

ден61,500.00

Модел:
 HAMACHI  RS
Моќност на моторот:
2500W SUNRA мотор
Напон на моторот
72V
Контролор:
12
Максимална брзина
45 (км/ч)
Видови батерии:
Оловно-киселинска батерија
Капацитет на батеријата:
72V20AH
Максимален опсе
55-60 км /
Време на полнење на батеријата:
 од 0% - 100% - 6 часа
Димензии:
 1.850 mm × 710 mm × 1.100 mm
Тип на мерач:
дигитален
Сопирачки (предни/задни)
 диск / барабан
Амортизер (преден/заден)
Хидрауличен / Хидрауличен
Големина на гума (предна/задна)
3,5-10' гума без цевки
Димензии:
1.850 mm × 710 mm × 1.100 mm
 
Меѓуоскино растојание:
 1.320 mm

Тип на рамка:
челик
Опции
 Контрола на патувањето + Аларм далечински

Упатство за употреба

Сопственикот е должен да врши редовно оддржување :
1.Редовно чистење (Напомена да не се чисти дирекно со вода)
2.Редовна контрола на исправноста на кочниците и електрониката
3.Редовна контрола на притисокот на воздухот во гумите пропишан на самата гума
4.Редовна контрола на нивото на батеријата (Напомена да не се празни под 10 % секогаш

да се оддржува ниво над 10 % )

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “HAMACHI E RS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MK
Scroll to Top