GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
,

Downtown-350i

Делото на врвниот италијански дизајнер Massimo Zaniboni е лесно препознатливо ширум патиштата низ светот. Веднаш после неговото промовирање ги освои симпатиите на сите купувачи а голема заслуга за тоа има моќниот 4-ри вентилски мотор со неверојатни 30ps кој го прави овој макси скутер најсилен во класата. Големиот визир ќе ви овозможи перфектна видливост како и одлична заштита од ветер. Добро сработената работа е наградена со признание за скутер на година за 2018 од страна на реномираниот веб портал www.motorcycles.com.цена: 5790,- € цената е со пресметан ДДВ

Категории ,
  • Технички карактеристики

  ЗАФАТНИНА 320.6  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 260 мм- диск
  ТИП НА МОТОР KYMCO4 – тактен / OHC / 4V ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 240 мм-диск
  ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
  МАКС. СИЛА 29.5 ps / 7500rpm ПРЕДНА ГУМА 120/80-14 58S
  МАКС. ВРТЕЖИ
  2.9kg.m / 6500 rpm
  ЗАДНА ГУМА 150/70-13 64S
  ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка
  МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1.545mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА два прилагодливи амортизери
  КОМПРЕСИЈА / СТАРТУВАЊЕ електронско
  СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА /
  ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V- Ah
  ТЕЖИНА 192 kg СВЕТЛА /
  ДИМЕНЗИИ 2255 x 800 x 1350 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА /
  ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 810 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА /
  РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ /
  РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 12,5 l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ /
  МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА
  ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
  ПОТРОШУВАЧКА / ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ
MK
Scroll to Top