GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
,

CLICK 125(REPLIKA HONDA VARIO)

ден89,175.00

ЦЕНА 1450 ЕВРА

Категории ,
Детали за производот
Максимална моќност
Модел бр.
125CC
Главни технички податоци Димензија (мм)
1950 * 675 * 1130 мм
Меѓуоскино растојание (мм)
1340 мм
Максимално оптоварување (кг)
150
Максимална брзина (km/h)
85km/h
Кочница (Fr./Rr.)
Диск / Тапан
Спој на тркала (Fr./Rr.)
Алуминиумско тркало
Големина на гумата
(Fr./Rr.) F: 80 / 90-14,
Менувач
Автоматски
Капацитет на цилиндар (ml)
124,6CC
Суспензија (Fr./Rr.)
Хидраулична вилушка / единечен
Тип мотор
1P52QMI-A, 1-цилиндричен, 4-тактен, со воздушно ладење
Клипот на цилиндарот
52,4 * 57,8 мм
Сооднос
9,5:1
Максимална моќност (kw / вртежи во минута)
6,5 kW / 7500
Максимален вртежен момент
8,6 N · m / 6000 вртежи во минута
за снабдување со гориво
Карбуратор
Стартување на
електричен / удар
Палење
C.D.I
Капацитет на гориво
6L
Количина на контејнер / SKD
40 HQ: 78 единици (SKD)
MK
Scroll to Top