GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
, ,

AUX 48 СТОЕЧКА КЛИМА

ден129,000.00

Детали за производот
UPC: 15319
Brand: AUX

Во пакет со климат спаѓа комплетна опрема за монтирање во вредност од 3000 денари:

  1. Комплетни бакарни цефки од 3 метри
  2. Бандаж трака и колендери
  3. Кондензациско црево од 1.5 метри

Генерални Спецификации

Шифра на Продукт ASF-H48A5/APER1-EU
Напојување 380-415V~/50Hz
Тип на фреон R410a
Количина на фреон 3.30 kg
Класа на водотпорност IPX4
Маса на надворешна единица 101 kg
Маса на внатрешна единица 54 kg

Спецификации за Греење и Ладење

Номинален капацитет за ладење 5.6 kW
Номинален капацитет за греење 5.7 kW
Максимален капацитет за ладење
Максимален капацитет за греење
Номинална јачина на струја за ладење 10.5 A
Номинална јачина на струја за греење 11.1 A
Максимална потрошувачка за ладење 5.6 kW
Максимална потрошувачка за греење 5.7 kW

Останати спецификации

Максимална влезна јачина на струја 15.0 A
Максимална влезна моќност 7.0 kW
Максимален притисок на празнење 4.15 MPa
Максимален притисок на увлекување 1.15 MPa
Волумен на проток на воздух 1900 m3/h
Максимална звучност на внатрешна единица 57 dB
Максимална звучност на надворешна единица 58 dB

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AUX 48 СТОЕЧКА КЛИМА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MK
Scroll to Top