GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
, , ,

AUX 18 ИНВЕРТЕР Q СЕРИЈА

ден52,500.00

Во пакет со клима уредот е комплетна опрема за монтирање во вредност од 3000 денари:

  1. Комплетни бакарни цефки од 3 метри
  2. Бандаж трака и колендери
  3. Кондензациско црево од 1.5 метри
  4. Гаранција 24 месеци
Категории , , , Ознака:

TECHNICAL DATA

Model AUX-09QC AUX-12QC AUX-18QC AUX-24QC
Cooling capacity [kW] 2,7 (0,60 – 3,80) 3,50(0,80-4,10) 5,40(1,30-5,80) 6,70 (1,80 – 7,40)
Heating capacity [kW] 3,00 (0,80 – 4,20) 3,80 (1,00 – 4,20) 5,60 (1,30-6,00) 7,20 (1,80 – 8,20)
Power [V~,Hz,Ph] 220-240, 50,1 220-240, 50,1 220-240, 50,1 220-240, 50,1
Operating voltage Cooling [A] 3,80 5,60 7,50 10,00
Heating [A] 4,10 4,90 7,00 9,50
Energy consumption Cooling [W] 800 1180 1700 2200
Heating [W] 850 1100 1600 2200
Maximum power consumption [A] 9,5 9,5 12,0 16,0

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AUX 18 ИНВЕРТЕР Q СЕРИЈА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MK
Scroll to Top