GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
, , ,

AUX 18 ИНВЕРТЕР Ф СЕРИЈА

ден45,390.00

Категории , , , Ознака:
Детали за производот
UPC: 15125
Brand: AUX

Во пакет со климат спаѓа комплетна опрема за монтирање во вредност од 3000 денари:

  1. Комплетни бакарни цефки од 3 метри
  2. Бандаж трака и колендери
  3. Кондензациско црево од 1.5 метри

Генерални Спецификации

Шифра на Продукт ASW-H18E0A4/QCR3DI
Напојување 220-240V~/50Hz
Тип на фреон R32
Количина на фреон 0.97 kg
Класа на водотпорност IPX4
Маса на надворешна единица 30.5 kg
Маса на внатрешна единица 11 kg
SCOP 4.08

Спецификации за Греење и Ладење

Номинален капацитет за ладење 5.00 kW
Номинален капацитет за греење 5.28 kW
Максимален капацитет за ладење
Максимален капацитет за греење
Номинална јачина на струја за ладење 6.60 A
Номинална јачина на струја за греење 6.40 A
Максимална потрошувачка за ладење 1.50 kW
Максимална потрошувачка за греење 1.45 kW

Останати спецификации

Максимална влезна јачина на струја 9.0 A
Максимална влезна моќност 1.60 kW
Максимален притисок на празнење 4.30 MPa
Максимален притисок на увлекување 2.50 MPa
Волумен на проток на воздух 850 m3/h
Максимална звучност на внатрешна единица 57 dB
Максимална звучност на надворешна единица 62 dB

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AUX 18 ИНВЕРТЕР Ф СЕРИЈА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MK
Scroll to Top