GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
, , ,

AUX 12 ИНВЕРТЕР Ф СЕРИЈА

ден29,950.00

Категории , , , Ознака:
Детали за производот
UPC: 15122
Brand: AUX

Во пакет со климат спаѓа комплетна опрема за монтирање во вредност од 3000 денари:

  1. Комплетни бакарни цефки од 3 метри
  2. Бандаж трака и колендери
  3. Кондензациско црево од 1.5 метри

Генерални Спецификации

Шифра на Продукт ASW-H12C5C4/QCR3DI
Напојување 220-240V~/50Hz
Тип на фреон R32
Количина на фреон 0.60 kg
Класа на водотпорност IPX4
Маса на надворешна единица 25 kg
Маса на внатрешна единица 8 kg
SCOP 4.04

Спецификации за Греење и Ладење

Номинален капацитет за ладење 3.50 kW
Номинален капацитет за греење 3.60 kW
Максимален капацитет за ладење
Максимален капацитет за греење
Номинална јачина на струја за ладење 5.50 A
Номинална јачина на струја за греење 5.40 A
Максимална потрошувачка за ладење 1.19 kW
Максимална потрошувачка за греење 1.15 kW

Останати спецификации

Максимална влезна јачина на струја 9.5 A
Максимална влезна моќност 1.9 kW
Максимален притисок на празнење 4.30 MPa
Максимален притисок на увлекување 2.50 MPa
Волумен на проток на воздух 560 m3/h
Максимална звучност на внатрешна единица 54 dB
Максимална звучност на надворешна единица 62 dB

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AUX 12 ИНВЕРТЕР Ф СЕРИЈА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MK
Scroll to Top