GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
, ,

AUX 12 ИНВЕРТЕР ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ

ден45,000.00

Ладење
Греење
Енергетска класа
SEER/SCOP

 

Детали за производот
Brand: AUX

Во пакет со климат спаѓа комплетна опрема за монтирање во вредност од 3000 денари:

  1. Комплетни бакарни цефки од 3 метри
  2. Бандаж трака и колендери
  3. Кондензациско црево од 1.5 метри

Генерални Спецификации

Шифра на Продукт АSW-H12C5A4/QCR3DI
Напојување 220-240V~/50Hz
Тип на фреон R32
Количина на фреон 0.96 kg
Класа на водотпорност IPX4
Маса на надворешна единица 32 kg
Маса на внатрешна единица 12 kg
SCOP 4.6

Спецификации за Греење и Ладење

Номинален капацитет за ладење 3.5 kW
Номинален капацитет за греење 4.2 kW
Максимален капацитет за ладење 4.0 kW
Максимален капацитет за греење 5.0 kW
Номинална јачина на струја за ладење 3.9 A
Номинална јачина на струја за греење 4.7 A
Максимална потрошувачка за ладење 0.90 kW
Максимална потрошувачка за греење 1.08 kW

Останати спецификации

Максимална влезна јачина на струја 9.0 A
Максимална влезна моќност 2.0 kW
Максимален притисок на празнење 4.28 MPa
Максимален притисок на увлекување 1.18 MPa
Волумен на проток на воздух 950 m3/h
Максимална звучност на внатрешна единица 59 dB
Максимална звучност на надворешна единица 62 dB

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “AUX 12 ИНВЕРТЕР ВИСОКА ЕФИКАСНОСТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

MK
Scroll to Top