GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
,

AK 550

AK-550, новиот израз на спортски скутер Kymco. Дигитален инструмент таблата: брзиномер, километража и километража, тахометар, индикатори за притисок во гумите, ниво на гориво, часовник, трепкање, предупредување, прегревање на моторот, полнење на батеријата, резерви на гориво, притисок на маслото, ABS, зрак, вбризгување OBD, напон на акумулаторот и интервали за одржување и Noodoe систем се малкуте од многубројни технолошки достигнувања и карактеристики кои овој скутер го прават совршен.цена: 9890,_ € цената е со пресметан ДДВ

Категории ,
  • Технички карактеристики

ЗАФАТНИНА 550 ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø 270 мм ABS Bosch
ТИП НА МОТОР KYMCO 4- тактен DOHC ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø 260 мм ABS Bosch
ЦИЛИНДРИ два ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 39,5kw на 7500rpm ПРЕДНА ГУМА 120/70-R15 “
МАКС. ВРТЕЖИ 55 Nm при 5.750 rpm ЗАДНА ГУМА 160/60-R15 “
ЛАДЕЊЕ водено ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø 41 mm
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1580mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА хоризонтално раме
КОМПРЕСИЈА 11:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер СВЕЌИЧКА NGK CR-7E
ТИП НА ПРЕНОС CVT-автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-7Ah
ТЕЖИНА 230 kg СВЕТЛА двојно светилки LED позиција
ДИМЕНЗИИ 2220x795x1450 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 785 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 15l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА 160km/h
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
ПОТРОШУВАЧКА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 4
MK
Scroll to Top