GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
, ,

AGILITY RS 50 NKD 2T

ден128,535.00

Уште еден спортски модел од студиото на KYMCO ни доаѓа со ознаката RS. Веќе проверениот агрегат со воздушно ладење koj ќе биде достапен во две верзии ќе ги измами воздишките на помладите генерации. Се очекува за многу кратко време да ја достигне славата на неговите претходници а тука пред се ќе ги споменеме моделите SUPER 9 и SUPER 8. Атрактивниот дизајн, спортски перфорираното седиште со додатен наслон за возач, командна табла со дигитален сат , одлични возни својства се предусловите кои ја гарантираат успешната промоција на овој модел.

цена: 2090,- € цената е со пресметан ДДВ

 

  • Технички карактеристики

ЗАФАТНИНА 49.9  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø180 – мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 2-тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø110 – мм барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 2,8/6500 kw/rpm ПРЕДНА ГУМА 120 / 70 – 12
МАКС. ВРТЕЖИ 4,2 Nm при 5.500 rpm ЗАДНА ГУМА 130 / 70 – 12
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1335 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА еден прилагодлив амортизер
КОМПРЕСИЈА 7,2:1 СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА
ТИП НА ПРЕНОС CVT – автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
ТЕЖИНА 98 kg СВЕТЛА
ДИМЕНЗИИ 1930x685x1100 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 800 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 6l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
ПОТРОШУВАЧКА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 2
MK
Scroll to Top