GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
, ,

Agility 50F 4T

ден107,625.00

Перфектен избор на мотор доклоку планирате во погон да го ставите 24/7.Со потрошувачка од само 2литри на поминати 100 километри претставува идеално решение за компании кои секојдневно испорачуваат роба до своите клиенти .Покрај просторот под седиштето каде што може да се смести една кацига овој модел нуди и уште поголем багажен простор што се добива со притискање на копче и склопување на задниот дел на седиштето.Во прилог на ова може да се спомне и рамниот под на кој што може да се сместат и работи со поголем габарит.

цена: 1750,- € цената е со пресметан ДДВ
  • Технички карактеристики

ЗАФАТНИНА 49.9  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø180 – мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 4-тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø110 – мм барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 2,8/6500 kw/rpm ПРЕДНА ГУМА 120 / 70 – 12
МАКС. ВРТЕЖИ 3,4 Nm при 6.000 rpm ЗАДНА ГУМА 130 / 70 – 12
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1325 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА еден прилагодлив амортизер
КОМПРЕСИЈА СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА
ТИП НА ПРЕНОС CVT – автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
ТЕЖИНА 97 kg СВЕТЛА
ДИМЕНЗИИ 1830x685x1130 mm СВЕТИЛКА ПРЕДНА
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 800 mm СВЕТИЛКА ЗАДНА
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 5l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
ПОТРОШУВАЧКА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ ЕУРО 3
MK
Scroll to Top