GSG Motors

327281069_580032074037519_3019449927109670795_n-removebg-preview
Sale!
, ,

AGILITY 16+50 2T

ден149,990.00

Атрактивен дизајн, неверојатна стабилност како резултат на 16 инчните предни и задни тркала и одличната агилност во градската гужва се главните адути на овој модел. Чувство на стабилност и безбедност ги пружаат големите диск кочници од F 260 mm како и веќе проверните задни гуртни од F 130 mm . Фиоката за документи и други ситници е со заклучување и е добредојдена ако се знае дека во неа е инсталиран и 12V полнач како за мобилен телефон така и за други уреди .Овие врвни технолошки достигнувања беа наградени со титула за НАЈПРОДАВАН МОДЕЛ ВО ИТАЛИЈА .
цена: 2490,- € цената е со пресметан ДДВ
Категории , , Ознака:
  • Технички карактеристики

ЗАФАТНИНА 49.5  ccm ПРЕДНИ СОПИРАЧКИ Ø260 – мм диск
ТИП НА МОТОР KYMCO 2-тактен ЗАДНИ СОПИРАЧКИ Ø130 – мм барабан
ЦИЛИНДРИ еден/ хоризонтален ТИП НА ГУМИ тубелес
МАКС. СИЛА 2,8kW / 6500rpm ПРЕДНА ГУМА 100 / 80 – 16
МАКС. ВРТЕЖИ 4,2Nm / 5500rpm ЗАДНА ГУМА 110 / 70 – 16
ЛАДЕЊЕ воздушно ПРЕДНА СУСПЕНЗИЈА телескопски хидраулични вилушка со Ø
МЕЃ.РАСТОЈАНИЕ 1.335 mm ЗАДНА СУСПЕНЗИЈА два прилагодливиамортизери
КОМПРЕСИЈА СТАРТУВАЊЕ електронско
СТАРТУВАЊЕ алансер / курбла СВЕЌИЧКА
ТИП НА ПРЕНОС CVT – автоматски НАПОЈУВАЊЕ Акумулатор 12V-Ah
ТЕЖИНА 105кг СВЕТЛА
ДИМЕНЗИИ 2040x740x1230мм СВЕТИЛКА ПРЕДНА
ВИСИНА НА СЕДИШТЕ 790 СВЕТИЛКА ЗАДНА
РЕЗЕРВОАР ЗА МАСЛО СВЕТИЛКА ТРЕПКАЧИ
РЕЗЕРВОАР ЗА БЕНЗИН 6l ГЛАВЕН ОСИГУРУВАЧ
МАСЛО ВО ТРАНСМИСИЈА МАКСИМАЛНА БРЗИНА
ТИП НА ГОРИВО Безоловен ИДЕАЛНА БРЗИНА
ПОТРОШУВАЧКА ЕМИСИЈА НА ГАСОВИ
MK
Scroll to Top